Skip links

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی

مرکز تخصصی دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی، ارائه دهنده کلیه خدمات دندانپزشکی برای کودکان از جمله عصب کشی، فلوراید تراپی، ارتودنسی ، ترمیم دندان ضربه خورده، پرکردن و کشیدن دندان است. مهمترین ویژگی ما در بخش دندان پزشکی کودکان، برقراری ارتباطی دوستانه با فرزند عزیز شماست. در حقیقت بعد از یک جلسه درمان، ما دوست شما و فرزندتان خواهیم شد. برای بهره گیری از خدمات ما:

دندانپزشکی کودکان

خدمات دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی

 • دندانپزشکی کودکان

  ارتودنسی

 • دندانپزشکی کودکان

  عصب کشی

 • دندانپزشکی کودکان

  ترمیم دندان ضربه خورده

 • دندانپزشکی کودکان

  فلوراید تراپی

 • دندانپزشکی کودکان

  پر کردن دندان

 • دندانپزشکی کودکان

  کشیدن دندان

با هم ببینیم چگونه باید مسواک زد...

دندانپزشکی کودکان

ما دندانپزشکی کودکان را برای فرزندانتان تبدیل به سرگرمی می کنیم

دندانپزشکی کودکان

چرا دندانپزشکی کودکان؟

یکی از مهمترین مسائلی که که باید مورد توجه خانواده ها قرار بگیرد ضرورت استفاده از متخصص اطفال و دندانپزشکی کودکان برای فرزندان خود است. شاید در ابتدا تفاوت خاصی بین کشیدن و یا چکاپ دندان یک کودک و یک شخص بزرگسال نباشد اما جالب است که بدانید یک متخصص دندانپزشکی کودکان حدود چهار سال در دانشکده ی دندانپزشکی و دو سال برای آموزش تخصصی درمان نوزادان، کودکان و نوجوانان تحت آموزش های تخصصی قرار میگیرد. این بدین معنی است که درمان دندان کودک پروسه ای کاملا متفاوت با درمان بزرگسالان است. همچنین علاوه بر تفاوت های جسمانی کودکان که کاملا متفاوت با بزرگسالان است مسئله ی اساسی دیگری نیز وجود دارد که بر اهمیت استفاده از دندانپزشکی کودکان برای آنها میافزاید و آن هم فضای مناسب و باب میل دندانپزشکی برای کودکان است.

دندانپزشکی کودکان
دندانپزشکی کودکان

فضای شاد و سرگرم کننده ی دندانپزشکی کودکان

یکی از استرس آور ترین محیط ها برای کودکان، دندانپزشکی است. کودک از زمانی که وارد مطب دندانپزشکی می شود، چندین دقیقه منتظر می ماند و تا زمانی که نوبتش برسد، دلهره‌ی زیادی دارد. راه حل چیست؟ فضای دندانپزشکی باید متناسب با روحیات و علایق آنها باشد. مطب دکتر کوشکی دارای اتاق بازی همراه با اسباب بازی های مختلف برای سنین گوناگون است. بچه ها تا زمانی که نوبتشان می شود، می توانند با اسباب بازی های متفاوت بازی کنند تا ذهنشان درگیر شود و استرسی را دریافت نکنند.

خلق ایده با رنگ ها

هنر ذاتا باعث فوران خلاقیت است. به گفته روانشناسان زمانی که کودک درگیر خلق ایده است، زمان سریع تر می گذرد و جو دلهره آور دندانپزشکی کودکان را فراموش می کند. کشیدن نقاشی با مداد رنگی، آبرنگ و ماژیک و یا خمیر بازی امکاناتی هستند که در مطب دکتر کوشکی ما برای کودکان فراهم می شود. وجود این چنین سرگرمی هایی باعث می شود خاطره‌ی خوبی از دندانپزشکی در خاطر کودکان ثبت شود و دیگر از رفتن به دندانپزشکی ترس نداشته باشند.

دندانپزشکی کودکان

کودک خود را به ما بسپارید

اگر در مورد خدمات دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی سوال دارید یا نیاز به مشاوره در مورد فرزندتان دارید می توانید با مطب ما تماس حاصل فرمایید.

دندانپزشکی کودکان

جذاب بودن اتاق دکتر

هر چقدر هم فضای اتاق انتظار مطب دکتر کوشکی کودک را سرگرم کند و او در آنجا به بازی و نقاشی بپردازد، اما با صدا زدن اسم او و وارد شدن اش به اتاق دکتر ممکن است ترسی دیگر در او ایجاد کند. اما زمانی که در کنار وسایل دندانپزشکی، جاذبه هایی برای کودک وجود داشته باشد، ترس را کنار گذاشته و از استرس او میکاهد و کودک با شوق به سمت دکتر می رود. وجود طرح های زیبا بر روی دیوار دندانپزشکی کودکان، استفاده از رنگ های شاد در طراحی اتاق و بودن عروسک و اسباب بازی همگی بر آرامش کودک تاثیر گذار است. چه بهتر که در پایان کار مربوطه برای هر کودک جایزه را به او بدیم تا برای نوبت بعد تشویق شود و تا پایان کارش همکاری لازم را با پزشک داشته باشد.

مشکلات رایج دندان کودکان

حالتی است که دندان ها به یکدیگر فشار آورده و نوعی شلوغی در درون دهان ما ایجاد می شود. این مشکل انواع مختلف اولیه، ثانویه و ثالثیه دارد که دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی آماده ی درمان تمام حالات موجود آن در فرزند شما می باشد.

یکی از مشکلات رایج دندان ها در کودکان اوربایت دندان می باشد. به حالتی که دندان های بالایی با دندان های پایینی نوعی هم پوشانی عمیق (بیش از دو میلی متر) دارند اوربایت دندان میگویند. بسیاری از بزرگسالان که هنوز از این مشکل رنج می برند، به دمان آن در کودکی اعتنا نکرده اند.

در بسیاری از کودکان فاصله ی زیاد دندان ها با یکدیگر مشاهده می شود که نمود این مشکل بین سنین شش تا هشت سال است. برخی از نظر تعداد دندان دچار مشکل هستند و برخی دیگر تغذیه و نگهداری نا مناسب علت این شکل است. برای درمان چنین مشکلی دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی راه حل های مختلفی دارد

از مشکلات رایج دیگر که خود دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی با آن درگیر است، بیماری بایت باز یا open bite است. بایت باز به معنی بد شکلی دندان ها و فک به صورتی است که دندان های فک بالا با پایین فاصله داشته باشند حالا این فاصله می تواند در دندان های جلویی و یا کناری باشد.بایت باز باعث کاهش زیبایی صورت شده و مشکلاتی در جویدن غذا بای کودکان بوجود میاورد  

اگر یکی از این مشکلات رایج در کودک شما نیز هست به هیچ وجه نگران نباشید. فقط کافیست با دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی ارتباط برقرار کنید.

ویزیت کودک همراه با آموزش

دندانپزشک در کنار چکاپ و معاینه اش باید به کودک آموزش هایی در خصوص مراقبت و نگهداری از دندان را دهد. رفتار و شیوه‌ی صحبت دندانپزشک بر روی کودک بسیار تاثیر گذار است که اگر مناسب باشد باعث جذب او می شود. مهربان بودن و حوصله داشتن در آموزش نکاتی در خصوص دندان باعث می شود کودک احساس صمیمت با دکتر و فضای دندانپزشکی کودکان را داشته باشد و ترس کودک از بین برود که دندانپزشکی دکتر کوشکی چنین خصوصیت هایی را داراست. ما در بخش دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی تمام همت خود را بر این مسئله گذاشته ایم که شما و کودکان پس از خروج از مطب، از محافظت از دندان های خود لذت برده و علاقه مند به آن شوید.

دندانپزشکی کودکان

ترمیم دندان کودک شما در دندانپزشکی کودکان

ما در دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی در تلاشیم تا با آشنایی شما و کودکتان از راه های محافظت از دندان، دیگر شما نیازی به حضور در دندانپزشکی نداشته باشید.

دندانپزشکی کودکان

جایزه دادن به کودک

نقش بستن خاطره ای خوش در ذهن کودک با جایزه گرفتن توسط دندانپزشک تکمیل می شود. اصولا کودکان زمانی که از کسی هدیه بگیرند، به صورت ناخودآگاه تصویر قشنگی از آن شخص در خاطرشان نقش می بندد. حال اگر این امر توسط دندانپزشک باشد، باعث می شود علاقه ای نسبت به دندانپزشکی در او ایجاد شود. این هدیه لازم نیست چیز گران قیمتی باشد. هدیه ای سالم مانند سیب به سلامت دندان کودک هم کمک می کند و هم اینکه دندانپزشکی کودکان را به امری ساده تر تبدیل می کند.

دریافت نوبت برای دندانپزشکی کودکان

برای گرفتن نوبت و ویزیت دندانپزشکی توسط دکتر کوشکی با ما تماس بگیرید.

شماره های تماس : 46045501 – 46045503 – 09195955490

دندانپزشکی کودکان

سوالات پرتکرار درباره ی دندانپزشکی کودکان

بهترین سن برای اولین مراجعه به دندانپزشکی برای کودکان، در طول یکسالگی یعنی تقریبا 6 ماه پس از رویش اولین دندان است. نباید خراب شدن و یا پوسیدگی دندان شیری را به خاطر اینکه در آینده می افتد نادیده بگیرید بلکه وجود دندان های سالم باعث حفظ سلامت و هضم درست غذا می شود.

دندانپزشکی کودکان

مسواکی برای فرزند شما مناسب است که الیاف نرم داشته باشد و همین طور سر مسواک نیز باید کوتاه باشد. هر چه سن کودک کم تر باشد بهتر است دسته ی مسواک ضخیم تر باشد و به راحتی در دست جای بگیرد و طول قسمت موئی 3 سانتی متر و عرض آن 1 سانتی متر باشد. این یکی از نکات مهم در دندانپزشکی کودکان به حساب می آید.

دندانپزشکی کودکان

از 2 سالگی به بعد در کنار مسواک زدن لازم است نخ دندان هم برای کودکان استفاده شود. مسواک باعث تمیز شدن سطوح جونده و نخ دندان از پوسیدگی جلوگیری می کند. بهتر است از نخ دندان دسته دار استفاده شود تا زمانی که کسی دیگر این کار را برای کودک انجام می دهد، اذیت نشود؛ نخ دندان دسته دار معمولا در داروخانه ها موجود است و شما میتوانید از آنجا تهیه کنید. نخ دندان کودکان نیز از موضوعات مهم در دندانپزشکی کودکان به حساب می آید.

دندانپزشکی کودکان

ازمواد کربوهیدرات دار کمتر استفاده شود. بهتر است میوه و سبزیجات به عنوان میان وعده مصرف شود و مواد چسبنده و یا قند دار مثل بیسکویت و حتی موز کمتر به کودک داده شود. در موقع خواب شیشه شیر، شیر خشک و یا نوشیدنی های شیرین استفاده نشود چون باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود.

همچنین این موضوع را هم باید در نظر بگیریم که کودک باید تغذیه درست داشته باشد و از غذا های سالم و مفید محروم نشود. به این خاطر که سوء تغذیه کودک باعث ترشح بزاق کمتر می شود و در نتیجه کلسیم و پروتئین ترشح نمی شود. این موضوع موجب می شود سیستم ایمنی دندان کودک در برابر پوسیدگی آسیب پذیر تر شود.

دندانپزشکی کودکان

Opinions

 1. Post comment

  آیا واقعا رفتن پیش دندانپزشک قبل از دندان های دائم کودکان لازمه؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام وقتتون بخیر، بله کودکان حتی قبل از دراوردن دندان های دائم باید به دندان پزشک مراجعه کنند. زیرا رویکرد دندانپزشکان کودک رویکرد پیشگیرانه است و کودکان را پیش از آسیب جدی به دندان نزد دندانپزشکی ببرید تا هم کودکان با محیط دندانپزشکی آشنا شود و نیز خاطرات تلخی را از دندانپزشک نداشته باشد شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مطب دندانپزشکی کودکان ,دکتر کوشکی در تماس باشید.

   Permalink
  1. Post comment

   سلام وقتتون بخیر، برای هر کودک متناسب به نوع دندان متفاوت است اما معمولا با تشخیص پزشک اواخر 3 سالگی درمان آغاز میشود.

   Permalink
 2. Post comment

  سلام خسته نباشید. چی باعث میشه که دندان کودکان دچار پوسیدگی بشه؟

  Permalink
  1. Post comment

   عوامل مختلفی روی پوسیدگی دندان تاثیر داره اما برای کودکان بیشتر به خاطر تغذیه نامناسب و عدم مسواک زدن مرتب است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دکتر کوشکی تماس بگیرید.

   Permalink
  1. Post comment

   سلام ممنون از شما. اینگونه نیست که همیشه عوارض جدی داشته باشد عموما عوارض چندانی ندارد مگر اینکه از قبل مراجع بیماری های تنفسی داشته باشد. برای اطمینان بهتر است همیشه از تخصص دندانپزشک اطمینان حاصل کنید تا بی حسی به صورت اصولی انجام گیرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دکتر کوشکی در تماس باشید.

   Permalink
 3. Post comment

  سلام وقتتون بخیر. اینکه موقع نوشیدن آب سرد دندان درد می گیرد و به نوعی تیر می کشد نشانه چیست؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام ممنون از شما وقتتون بخیر. آسیب در مینای دندان و پوسیدگی دندان می توانند سبب این نوع از تیر کشیدن دندان باشند. برای اطلاعات بیشتر هم می توانید با دکتر کوشکی در تماس باشید.

   Permalink
 4. Post comment

  سلام خسته نباشید. چند وقت یکبار باید مسواک های کودکان را عوض کنیم؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام ممنون از شما مسواک بزرگسالان بهتر است هر 3 ماه یکبار عوض شود اما برای کودکان باید برای اطمینان زودتر از این ها مسواک عوض شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دکتر کوشکی تماس بگیرید.

   Permalink
 5. Post comment

  ممنون از این اطلاعات خوبتون. اطلاعات کاملی از دندانپزشکی کودکان.

  Permalink
 6. Post comment

  سلام خسته نباشید. شما پیشنهاد میدین مسواک کودکان پچوری باشه که هم اذیتش نکنه هم خوشش بیاد از مسواک زدن ؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام ممنون از شما دوست عزیز. مسواک کودکان باید نرم باشه مهمتر از هرچیز و اینکه حتما طول و عرض و سایز مناسبی داشته باشد. برای اینکه کودک از مسواک زدن لذت ببرد یکی از پیشنهادات ما استفاده از خمیر دندان های طعم دار هستش.

   Permalink
 7. Post comment

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون. میشه بگید برای کودکان چه مسواک و چه خمیر دندان هایی بهترن ؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست عزیز ممنون از شما. در وبلاگ ما شما می توانید مقالات مربوط به خمیر دندان کودکان و مسواک کودکان را بخوانید

   Permalink
 8. Post comment

  خیلی خیلی ممنون از اطلاعاتتون و شدیدا دوست دارم مطالب دیگتونم بخونم چه کار باید بکنم ؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست عزیز ممنون از لطف شما. شما می توانید با رفتن به بخش بلاگ در بالای صفحه، مطالب دیگر ما را نیز مطالعه کنید.

   Permalink
 9. Post comment

  سلام دکتر. آیا برای اینکه کودک خیلی موقع درمان اذیت نشود از بیهوشی هم استفاده می شود ؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست عزیز و گرامی. بیهوشی فقط باید با تشخیص پزشک و فقط در مواقع خاص انجام شود.

   Permalink
 10. Post comment

  سلام میشه بگید پر کردن دندان برای کودکان زیر 5 سال الزامی هست یا نه؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام و عرض ادب ، در این موضوع در بخش وبلاگ سایت یک مقاله با همین عنوان نوشته شده که شما میتونید جستجو و بعد مطالعه کنید.

   Permalink
 11. Post comment

  سلام نظر شما در مورد روش درمان های سنتی برای دندانپزشکی کودکان چی هست؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست عزیز ، در این مورد در بخش وبلاگ سایت یک مقاله وجود داره شما میتونید بخونید ، به طور مفصل به دندانپزشکی سنتی و مزایا و معایبش پرداخته شده.

   Permalink
 12. Post comment

  سلام این نخ دندان دسته دار رو از کجا میشه تهیه کرد من چنتا از داروخانه های محل رفتم نداشتن

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست عزیز ، نخ دندان دسته دار معمولا در همین داروخانه ها به فروش میره یکم بیشتر جستجو کنید مطمئنم پیدا میکنید.

   Permalink
 13. Post comment

  سلام وقتتون بخیر ببخشید شما میدونید علت زود لق شدن دندان شیری کودکان چی هست؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست گرامی ، لق شدن زود هنگام دندان های شیری میتونه علل مختلفی داشته باشه مثل رشد زود هنگام دندان دائمی ، پوسیدگی دندان ، ضربه خوردن دندان شیری و… که شما با بررسی بیشتر به جواب میرسید اما شما میتونید برای کسب اطلاعات دقیق تر به مقاله ی ما با همین عنوان در بخش “مربوط به کودکان” سایت مراجعه کنید.

   Permalink
 14. Post comment

  سلام ، خیلی ممنونم که همچین امکاناتی فراهم کردید تا بتونید استرس کودک برای رفتن به دندانپزشکی رو کاهش بدید واقعا کارتون درسته

  Permalink
  1. Post comment

   سلام خدمت شما دوست عزیز ، ارادتمند شما هستیم نظر لطف شماست.

   Permalink
 15. Post comment

  سلام خسته نباشید ، اگه کودک زیر 1 سالگی مشکل دندان داشت باید به دندانپزشک مراجعه بشه یا باید صیر کرد؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام خدمت شما از یک سالگی به بعد مشکلی وجود نداره اما قبل تر از اون توصیه میشه صبر کنید و اگر حل نشد به دندانپزشک کودک مراجعه کنید

   Permalink
 16. Post comment

  سلام دوستان به نظرتون ارتودونسی از چه سنی به بعد میشه انجام بشه؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام خدمت شما
   برند های زیادی هستند که از کیفیت بالایی برخوردارند اما شما باید برای کودک مسواکی تهیه کنید که الیاف نرم و همچنین سر کوتاهی داشته باشد.

   Permalink
  1. Post comment

   سلام پر کردن دندان انواع مختلفی دارد و بستگی به این دارد که شما کدام یک را انتخاب کنید. پیشنهاد میشود که با ما تماس بگرید تا اطلاعات دقیق را بدست آورید.

   Permalink
  1. Post comment

   سلام بهتره با شماره هایی که در پایین صفحه قرار داده شدند تماس بگیرید تا تایم دقیق برای ویزیت بهتون اطلاع داده بشه.

   Permalink
 17. Post comment

  سلام شما برای کشیدن دندان کودکان وعصب کشی از بیهوشی هم استفاده میکنید؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام استفاده کردن از دارو های بیهوشی مخصوصا برای کودک باید با آزمایش و حتما توسط پزشک تشخیص داده شود.

   Permalink
 18. Post comment

  سلام خسته نباشید ممنون که به این موارد توجه کردید تا استرس رو برای کودک کم کنید اما به نظر من در کنار در دندانپزشکی کودکان رفتار و نوع صحبت پزشت با کودک هم خیلی مهمه

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست عزیز ، بله کاملا درست فرمودید رفتار دندانپزشک با کودک بسیار مهم است و به همین دلیل هست که ما میگیم به دندانپزشک کودکان مراجعه کنید زیرا پزشک کودکان نحوه رفتار صحیح با کودک را میداند.

   Permalink
 19. Post comment

  سلام خسته نباشید ، شما دندانپزشکی کودکان را برای شکستگی دندان هم انجام میدید؟ منظورم ترمیم دندان شکسته هست

  Permalink
  1. Post comment

   سلام خدمت شما ، بله ترمیم دندان شکسته کودکان جزو خدماتی هست که کلینیک دکتر کوشکی انجام میدهد.

   Permalink
 20. Post comment

  سلام خسته نباشید ، آیا استفاده از داروهای بی حسی و یا بیهوشی برای در دندانپزشکی کودکان برای کودک عوارض داره؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام اگر با تشخیص پزشک انجام شود وآزمایشات قبل از آن صورت بگیرد میتوان گفت عوارض آنچنانی ندارد اما حتما باید با تشخیص پزشک انجام شود.

   Permalink

Join the Discussion