Skip links

دندانپزشکی کودکان

دندان پزشکی کودکان دکتر کوشکی

مرکز تخصصی دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی، ارائه دهنده ی کلیه خدمات دندانپزشکی کودکان از جمله عصب کشی، فلوراید تراپی، ارتودنسی ، ترمیم دنددان ضربه خورده، پرکردن و کشیدن دندان است.

برای تعیین زمان ویزیت با ما تماس بگیرید: 46045501

خدمات دندانپزشکی کودکان

 • null

  ارتودنسی

 • null

  عصب کشی

 • null

  ترمیم دندان ضربه خورده

 • null

  فلوراید تراپی

 • null

  پر کردن دندان

 • null

  کشیدن دندان

با هم ببینیم چگونه باید مسواک زد...

دندانپزشکی کودکان

ما دندانپزشکی کودکان را تبدیل به سرگرمی می کنیم

دندانپزشکی کودکان
دندانپزشکی کودکان

وجود اسباب بازی های دوست داشتنی

یکی از استرس آور ترین محیط ها برای کودکان، دندانپزشکی است. کودک از زمانی که وارد مطب دندانپزشکی می شود، چندین دقیقه منتظر می ماند و سپس نوبت اش می شود، دلهره ی زیادی دارد. راه حل چیست؟ دندانپزشکی کودکان باید متناسب با روحیات و علایق آنها باشد. مطب دکتر کوشکی دارای اتاق بازی همراه با اسباب بازی های مختلف برای سنین گوناگون است. بچه تا زمانی که نوبتشان شود می توانند با اسباب بازی های متفاوت بازی کنند تا ذهنشان درگیر شود و استرسی را دریافت نکنند.

خلق ایده بر روی کاغذ

هنر باعث فوران خلاقیت کودکان می شود. به گفته روانشناسان زمانی که کودک درگیر خلق ایده است، زمان سریع تر می گذرد و جو دلهره آور دندانپزشکی کودکان را فراموش می کند. کشیدن نقاشی با مداد رنگی، آبرنگ و ماژیک و یا خمیر بازی امکاناتی هستند که در مطب ما برای کودکان فراهم می شود. وجود این چنین سرگرمی هایی باعث می شود خاطره ی خوبی از دندانپزشکی در خاطر کودکان ثبت شود و دیگر از رفتن به دندانپزشکی ترس نداشته باشند.

دندانپزشکی کودکان
دندانپزشکی کودکان

جذاب بودن مطب دکتر

هر چقدر هم فضای اتاق انتظار کودک را درگیر کند و او به بازی و نقاشی بپردازد، اما با صدا زدن اسم او و وارد شدن اش به اتاق دکتر ممکن است ترسی دیگر در او ایجاد کند. اما زمانی که در کنار وسایل دندانپزشکی، جاذبه هایی برای کودک وجود داشته باشد، ترس را کنار گذاشته و با شوق به سمت دکتر می رود. وجود طرح های زیبا بر روی دیوار دندانپزشکی کودکان ، استفاده از رنگ های شاد در طراحی اتاق و بودن عروسک و اسباب بازی همگی بر آرامش کودک تاثیر گذار است.

ویزیت کودک همراه با آموزش

دندانپزشک در کنار چکاپ و معاینه اش باید به کودک آموزش هایی در خصوص مراقبت و نگهداری از دندان را دهد. رفتار و شیوه ی صحبت دندانپزشک بر روی کودک بسیار تاثیر گذار است که اگر مناسب باشد باعث جذب او می شود. مهربان بودن و حوصله داشتن در آموزش نکاتی در خصوص دندان باعث می شود کودک احساس صمیمت با دکتر و فضا را داشته باشد و ترس کودک از بین برود که دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی چنین خصوصیت هایی را داراست.

دندانپزشکی کودکان
دندانپزشکی کودکان

جایزه دادن به کودک

نقش بستن خاطره ای خوش در ذهن کودک با جایزه گرفتن توسط دندانپزشک تکمیل می شود. اصولا کودکان زمانی که از کسی هدیه بگیرند، به صورت ناخودآگاه تصویر قشنگی از آن شخص در خاطرشان نقش می بندد. حال اگر این امر توسط دندانپزشک باشد، باعث می شود علاقه ای نسبت به دندانپزشکی کودکان در او ایجاد شود. این هدیه لازم نیست چیز گران قیمتی باشد. هدیه ای سالم مانند سیب به سلامت دندان کودک هم کمک می کند.

دریافت نوبت از دندانپزشکی کودکان

برای گرفتن نوبت و ویزیت توسط دکتر کوشکی با ما تماس بگیرید.

شماره های تماس : 46045501 – 46045503 – 09195955490

دندانپزشکی کودکان

سوالات پرتکرار از دندانپزشکی کودکان

بهترین سن برای اولین مراجعه به دندانپزشکی کودکان، در طول یکسالگی یعنی تقریبا 6 ماه پس از رویش اولین دندان است. نباید خراب شدن و یا پوسیدگی دندان شیری را به خاطر اینکه در آینده می افتد نادیده بگیرید بلکه وجود دندان های سالم باعث حفظ سلامت و هضم درست غذا می شود.

دندانپزشکی کودکان

مسواکی برای کودکان مناسب است که الیاف نرم داشته باشد و همین طور سر مسواک نیز باید کوتاه باشد. هر چه سن کودک کمک تر باشد بهتر است دسته ی مسواک ضخیم تر باشد و به راحتی در دست جای بگیرد و طول قسمت موئی 3 سانتی متر و عرض آن 1 سانتی متر باشد.

دندانپزشکی کودکان

از 2 سالگی به بعد در کنار مسواک زدن لازم است نخ دندان هم برای کودکان استفاده شود. مسواک باعث تمیز شدن سطوح جونده و نخ دندان از پوسیدگی جلوگیری می کند. بهتر است از نخ دندان دسته دار استفاده شود تا زمانی که کسی دیگر این کار را برای کودک انجام می دهد، اذیت نشود.

دندانپزشکی کودکان

ازمواد کربوهیدرات دار کمتر استفاده شود. بهتر است میوه و سبزیجات به عنوان میان وعده مصرف شود و مواد چسبنده و یا قند دار مثل بیسکویت و حتی موز کمتر به کودک داده شود. در موقع خواب شیشه شیر، شیر خشک و یا نوشیدنی های شیرین استفاده نشود چون باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود.

همچنین این موضوع را هم باید در نظر بگیریم که کودک باید تغذیه درست داشته باشد و از غذا های سالم و مفید محروم نشود. به این خاطر که سوء تغذیه کودک باعث ترشح بزاق کمتر می شود و در نتیجه کلسیم و پروتئین ترشح نمی شود. این موضوع موجب می شود سیستم ایمنی دندان کودک در برابر پوسیدگی آسیب پذیر تر شود.

دندانپزشکی کودکان

Opinions

 1. Post comment

  آیا واقعا رفتن پیش دندانپزشک قبل از دندان های دائم کودکان لازمه؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام وقتتون بخیر، بله کودکان حتی قبل از دراوردن دندان های دائم باید به دندان پزشک مراجعه کنند. زیرا رویکرد دندانپزشکان کودک رویکرد پیشگیرانه است و کودکان را پیش از آسیب جدی به دندان نزد دندانپزشکی ببرید تا هم کودکان با محیط دندانپزشکی آشنا شود و نیز خاطرات تلخی را از دندانپزشک نداشته باشد شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مطب دندانپزشکی کودکان ,دکتر کوشکی در تماس باشید.

   Permalink
  1. Post comment

   سلام وقتتون بخیر، برای هر کودک متناسب به نوع دندان متفاوت است اما معمولا با تشخیص پزشک اواخر 3 سالگی درمان آغاز میشود.

   Permalink
 2. Post comment

  سلام خسته نباشید. چی باعث میشه که دندان کودکان دچار پوسیدگی بشه؟

  Permalink
  1. Post comment

   عوامل مختلفی روی پوسیدگی دندان تاثیر داره اما برای کودکان بیشتر به خاطر تغذیه نامناسب و عدم مسواک زدن مرتب است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دکتر کوشکی تماس بگیرید.

   Permalink
  1. Post comment

   سلام ممنون از شما. اینگونه نیست که همیشه عوارض جدی داشته باشد عموما عوارض چندانی ندارد مگر اینکه از قبل مراجع بیماری های تنفسی داشته باشد. برای اطمینان بهتر است همیشه از تخصص دندانپزشک اطمینان حاصل کنید تا بی حسی به صورت اصولی انجام گیرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دکتر کوشکی در تماس باشید.

   Permalink
 3. Post comment

  سلام وقتتون بخیر. اینکه موقع نوشیدن آب سرد دندان درد می گیرد و به نوعی تیر می کشد نشانه چیست؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام ممنون از شما وقتتون بخیر. آسیب در مینای دندان و پوسیدگی دندان می توانند سبب این نوع از تیر کشیدن دندان باشند. برای اطلاعات بیشتر هم می توانید با دکتر کوشکی در تماس باشید.

   Permalink
 4. Post comment

  سلام خسته نباشید. چند وقت یکبار باید مسواک های کودکان را عوض کنیم؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام ممنون از شما مسواک بزرگسالان بهتر است هر 3 ماه یکبار عوض شود اما برای کودکان باید برای اطمینان زودتر از این ها مسواک عوض شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دکتر کوشکی تماس بگیرید.

   Permalink
 5. Post comment

  ممنون از این اطلاعات خوبتون. اطلاعات کاملی از دندانپزشکی کودکان.

  Permalink
 6. Post comment

  سلام خسته نباشید. شما پیشنهاد میدین مسواک کودکان پچوری باشه که هم اذیتش نکنه هم خوشش بیاد از مسواک زدن ؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام ممنون از شما دوست عزیز. مسواک کودکان باید نرم باشه مهمتر از هرچیز و اینکه حتما طول و عرض و سایز مناسبی داشته باشد. برای اینکه کودک از مسواک زدن لذت ببرد یکی از پیشنهادات ما استفاده از خمیر دندان های طعم دار هستش.

   Permalink
 7. Post comment

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون. میشه بگید برای کودکان چه مسواک و چه خمیر دندان هایی بهترن ؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست عزیز ممنون از شما. در وبلاگ ما شما می توانید مقالات مربوط به خمیر دندان کودکان و مسواک کودکان را بخوانید

   Permalink

Join the Discussion