Skip links

تخصصی ترین مرکز دندانپزشکی تهران

 دندانپزشکی کودکان در غرب تهران

در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی خدمات مرکز دندانپزشکی کودکان در غرب تهران بپردازیم. مرکز دندانپزشکی دکتر کوشکی علاوه بر ارائه خدماتی بی نظیر به کودکان موجب افزایش سلامت و بهداشت آن ها باعث رفع نگرانی والدین در خصوص مشکلات فرزندان شده است. با ما همراه باشید تا شما را با یکی از بهترین مراکز دندانپزشکی کودک در غرب تهران آشنا کنیم.

 

 

مرکز دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی

برترین دندانپزشکی کودکان در غرب تهران توسط خانم دکتر فهیمه کوشکی مدیریت می شود. دکتر کوشکی فارغ التحصيل دکترای عمومی سال 1385 از دانشگاه شهید بهشتی، فارغ التحصيل دکترای تخصصی رشته کودکان از دانشگاه شهید بهشتی سال 1388 هستند. دکتر کوشکی هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سمت معاون آموزشی بخش کودکان هستند. سلامت دهان و دندان کودکان در سنین پایین از مهم ترین دغدغه های دکتر کوشکی محسوب می شود به همین خاطر اقدام به تاسیس مرکزی تخصصی برای درمان اصولی کودکان کرده است. اما خدماتی که در این مرکز ارائه می شود شامل چه مواردی است؟

خدمات مرکز دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی

در برترین مرکز دندانپزشکی اطفال در غرب تهران 6 خدمت اصلی ارائه می شود که از جمله مهم ترین موارد در حوزه درمان و بهداشت دهان و دندان کودکان محسوب می شود. کودکان به دلیل سن پایین و عدم رعایت مواردی مانند تغذیه و مسواک نزدن به سرعت دچار پوسیدگی دندان می شوند و والدین باید برای رفع آن اقدام کنند.

 

 • ارتودنسی کودکان

ارتودنسی کودکان اولین خدمتی است که به طور تخصصی در این مرکز انجام می شود. همان طور که می دانید عوامل زیادی در انحراف دندان کودک تاثیر گذار هستند که یکی از آن ها مکیدن طولانی مدت پستانک است. عوامل دیگری مانند ژنتیک نیز می تواند در ناهماهنگی و رشد نامناسب دندان ها موثر باشد. کودک شما در این مرکز تخصصی به دقت معاینه می شود و اگر نیاز به ارتودنسی جهت پیشگیری مشکلات آتی باشد حتما والدین را آگاه می سازد. شاید برای شما این سوال به جود آمده باشد که بهترین سن برای انجام ارتودنسی کودکان چه سنی است؟ مناسب ترین سن برای انجام ارتودنسی 7 سالگی است. زیرا کودک در این سن دندان های شیری را از دست داده و شاهد رشد دندان های دائم است. فک کودک در این سن شروع به شکل گیری و تثبیت می کند به همین مناسب ترین برای انجام ارتودنسی محسوب می شود. اما تشخیص ارتودنسی بر اساس چه فاکتورهایی است؟

 

دندانپزشکی کودکان در غرب تهران 

فاکتورهای مهم در تشخیص ارتودنسی کودکان 

در مرکز تخصصی دندانپزشکی کودکان در غرب تهران تمام فاکتورهای مهم در تشخیص ارتودنسی به دقت بررسی می شوند تا در صورت نیاز فک کودک ارتودنسی شود. اما این فاکتورها کدامند؟

 • اگر کودک شما به هر دلیلی دندان های شیری خود را زودهنگام از دست داده است. عوامل مختلفی مانند پوسیدگی , ضربه و …. می تواند در از دست دادن زود هنگام دندان شیری موثر باشد.
 • بر خلاف مورد اول زمانی که دندان شیری کودک با گذشت سن از 7 سالگی هنوز در دهان او باقی مانده است. اگر کودک شما این شرایط را دارد فک او شرایط مناسبی را برای رشد ناهماهنگ دندان ها خواهد داشت زیرا دندان دائمی فضایی برای رشد نخواهد داشت.
 • تنفس دهانی فاکتور دیگری در تشخیص است. اگر کودک شما نمی تواند به راحتی از راه بینی نفس بکشد و این کار را از راه دهان انجام می دهد کاندیدای مناسبی برای ارتودنسی محسوب می شود.
 • جلو بود و یا عقب بودن دندان ها مورد دیگری است که توسط خانم دکتر کوشکی مورد بررسی و معاینه قرار می گیرد. همچنین نا مرتب بودن دندان ها نیز عامل دیگری در انجام ارتودنسی است.
 • در برخی از کودکان مشاهده شده که دندان اضافی بر روی رولثه خود دارند. وجود این دندان ها نشان دهنده عدم فضای کافی در رشد دندان های دائمی است و برای اینکه دندان بر سر جای خود قرار بگیرد باید حتما ارتودنسی شود.

 

 • ترمیم دندان ضربه خورده 

بسیاری از کودکان در سن 3 تا 7 سالگی دچار ضربه به دندان و شکستگی آن می شوند. ضربه ناگهانی به دندان تروما نام دارد. این مساله در پسران بیشتر از دختران اتفاق می افتد و آن هم به دلیل بازیگوشی آن هاست. در مرکز دندانپزشکی در غرب تهران ترمیم دندان ضربه خورده نیز انجام می شود . اما نکته مهمی را باید در نظر داشته باشید و آن هم این است که اگر دندان کودک شما با ضربه خوردن از دهان او بیرون افتاده به هیچ عنوان آن را دور نیندازید بلکه آن را از ناحیه تاج بگیرید و آن با آب ولرم بشویید. بدون اینکه آن را خشک کنید در محلول آب و نمک و یخ قرار دهید و کودک را سریعا به مرکز دندانپزشکی برسانید. به ریشه دندان دست نزنید زیرا موجب آسیب به آن می شود.

دندانپزشکی کودکان در غرب تهران

 • پر کردن دندان

در این مرکز تخصصی نه تنها دندان دائمی کودکان پر می شود بلکه پر کردن دندان شیری نیز در اولویت کار قرار دارد. شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که تصور می کنند نباید دندان شیری را پر کرد و پر کردن آن بیهوده است زیرا به زودی از دست می رود. تمام دندانپزشکان متخصص اطفال مانند خانم دکتر کوشکی اعتقاد دارند که دندان های شیری به این دلیل که مینای نازک تری نسبت به دندان های دائمی دارند سریع تر دچار پوسیدگی می شوند و باید حتما اقدام به پر کردن آن ها نمود. در غیر این صورت دندان دچار پوسیدگی عمیق تر و بروز مشکلات جدی تری برای کودک خواهد کرد.

 

 • عصب کشی 

عصب کشی دندان کودکان از دیگر خدمات تخصصی این مرکز محسوب می شود. اگر علائم زیر را در کودک خود مشاهده کردید به این معنی است که پوسیدگی دندان کودک به ریشه رسیده و برای درمان آن حتما باید به یک مرکز تخصصی دندانپزشکی اطفال مراجعه کرد.

 

 • درد مداوم 

درد مداوم اولین علامت در پوسیدگی دندان و به عصب رسیدن آن است. اگر کودک درد مداومی را تجربه می کند و به مسکن ها پاسخ نمی دهد نشان دهنده بهترین زمان برای عصب کشی است. بروز درد های شبانه نیز نشانه دیگری در آسیب دیدن عصب دندان است.

 

 

 • حساسیت به دمای سرد و گرم 

اگر دندان کودک به دمای سرد و گرم حساس شده و موقعیت دردناکی را تجربه می کند بهتر است برای انجام معاینات تخصصی به مرکز دندانپزشکی اطفال مراجعه کنید. متاسفانه برخی از والدین تصور می کنند که با عدم مصرف غذا و نوشیدنی سرد و گرم می توانند مشکل را حل کنند.

 

 • التهاب و قرمزی لثه 

یکی دیگر از نشانه هایی که باید به آن توجه کنید قرمزی لثه در اطراف دندان است. زمانی که پوسیدگی دندان به ریشه می رسد علائم آن در لثه نشان داده می شود.

 

دندانپزشکی کودکان در غرب تهران

 • شل شدگی ناگهانی دندان

از دیگر نشانه های پوسیدگی دندان و رسیدن آن به عصب شل شدگی ناگهانی دندان است. مطمئنا قبل از این نشانه موارد مختلفی مانند درد و حساسیت و تورم در دندان کودک مشاهده می شود. پس قبل از اینکه دندان او آسیب جدی ببیند برای درمان به مرکز تخصصی دندانپزشکی کودکان در غرب تهران مراجعه کنید تا با معاینه دقیق اقدام به حل مشکلات دندانی کودک شود.

 

دندانپزشکی کودکان در غرب تهران

 • فلوراید تراپی 

فلوراید ماده ای است که موجب جلوگیری از پوسیدگی دندان ها می شود. فلوراید تراپی به صورت ژل و کف بر روی دندان کودک قرار می گیرد بعد از گذشت 4 تا 5 ثانیه شسته می شود این عمل برای جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان ( دندان دائمی و شیری ) کاربرد دارد. همچنین افراد بزرگسال نیز می توانند برای پیشگیری از پوسیدگی اقدام به فلوراید تراپی کنند.

 

 • کشیدن دندان

کشیدن دندان امری رایج در حوزه سلامت دهان و دندان محسوب می شود. کودکان معمولا از دندانپزشکی هراس دارند و با دیدن یونیت دندانپزشکی و آمپول ترس وجود آن ها را فرا می گیرد. اما در مرکز دندانپزشکی کودکان در غرب تهران با ایجاد تعامل دوستانه بین کودک و پزشک این ترس به حداقل می رسد و تمام روند دندانپزشکی با انجام بازی های دلپذیر با کودکان به پایان خواهد رسید.

 

 

Join the Discussion