Skip links

نقش تغذیه در پوسیدگی دندان

تغذیه سالم، دندان سالم

نقش تغذیه در پوسیدگی دندان کودکان : پوسیدگی دندان یکی از مشکلات بزرگ بهداشتی جوامع بشری و شایع‌ترین بیماری مزمن عفونی است. در مطب دکتر کوشکی درمان پوسیدگی دندان و تمامی اقدامات دندانپزشکی کودکان انجام می شود. درد ناشی از پوسیدگی دندان، هزینه بالای درمان پوسیدگی و از دست رفتن احتمالی دندان ناشی از پوسیدگی، نهایتاً بر روی کیفیت زندگی افراد تأثیر می‌گذارد.

شواهد موجود نشان می‌دهد که پوسیدگی دندان یک بیماری چند عاملی است و بطور پیچیده تحت تأثیر عوامل ژنتیکی، رفتاری، اجتماعی و محیطی قرار می‌گیرد.

دندان‌های شیری نقش تعیین کننده‌ای در تأمین سلامت کودکان و همچنین حفظ فضای لازم جهت رویش دندان‌های دائمی دارد.

در کودکان، پوسیدگی دندان ممکن است باعث درد شده و از این طریق تغذیه کودکان را تحت تأثیر قرار داده و بر رشد و تکامل آنان تأثیرگذار باشد.

طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی (WHO) تعداد کودکان زیر 6 سال بدون پوسیدگی دندان شیری می‌بایست افزایش یابد.

اما متأسفانه این میزان در بررسی‌های انجام شده در کشور ما با معیارهای سازمان بهداشت جهانی فاصله دارد.


یافته‌ها

اخیراً دانشمندان، فرضیه اپیدمیولوژی طول زندگی (life-course-epidemiology) را در ارتباط با بیماری‌های مزمن مطرح نموده‌اند.

هدف آنها مطالعه طولانی مدت عوامل خطرساز بیماری‌های مزمن ازجمله بیماری‌های دهان و دندان، قلبی عروقی و دیابت در اثر مواجهه‌های بیولوژیکی، فیزیکی و اجتماعی در طول دوران حاملگی، جنینی، کودکی، بلوغ، میانسالی و سالمندی است.

بر طبق این فرضیه در دوران جنینی در بدن انسان، برنامه ریزی بیولوژیکی برای تنطیم فشار خون، متابولسیم کلسترول و انعقاد خون صورت می‌پذیرد و ممکن است عوامل جنینی و یا سؤتغذیه در آن دوران باعث ایجاد بیماری قلبی عروقی در بزرگسالی گردد.

نقش تغذیه در پوسیدگی دندان :

مواجهه‌های دوران کودکی ممکن است باعث کاهش و یا افزایش بیماری‌های مزمن در بزرگسالی شوند.
بالغینی که دارای اضافه وزن هستند و در زمان تولد دارای وزنی کمتر از استاندارد (LBW= Low birth weight) بوده‌اند، دارای بالاترین ریسک ابتلا به دیابت، بیماری‌های قلبی-عروقی هستند.

کودکانی که دچار سؤتغذیه هستند، میزان ترشح بزاق کمتری دارند و خاصیت بافری بزاق پایین است، در نتیجه میزان ترشح کلسیم و پروتئین در محیط دهان کاهش می‌یابد.

این دو عامل باعث کاهش دفاع سیستم ایمنی شده و هر دوی این عوامل باعث افزایش پوسیدگی می‌شوند.

تغذیه و پوسیدگی دندان

ارتباط شدیدی بین پوسیدگی دندان با عوامل تغذیه‌ای بویژه بین غلظت قند مصرفی، زمان پاکسازی قند از محیط دندان وجود دارد.

تغذیه از ابعاد گوناگونی بر سلامت دهان ودندان تأثیر گذاشته و به‌خصوص موجب پوسیدگی دندان، نقص در رشد مینای دندان، ساییدگی آن و بیماری‌های لثه می‌گردد.

وقتی که غلظت قند تا 15% می‌رسد شیب بروز پوسیدگی به سرعت افزایش یافته و پس از آن بروز پوسیدگی افزایش زیادی پیدا نمی‌کند.

در یک مطالعه نشان داده شده است که کودکان با وزن کم زمان تولد و یا قد کوتاه و وضع اقتصادی اجتماعی نامناسب در سن 13 سالگی افزایش DMFT داشته‌اند.

و یا بعلت کاهش قدرت ایمنی بدن در آنها کلونیزاسیون باکتری‌ها در دهان بیشتر شده و پوسیدگی دندان بالاتر رفته است.

عوامل اقتصادی اجتماعی از قوی‌ترین عوامل پیش گویی کننده میزان تولید پلاک دندانی و خونریزی لثه هستند.

علاوه بر شرایط اجتماعی، فاکتورهای مرتبط با مادر در دوران جنینی نیز در سلامت دهان و دندان مؤثرند.
تغییر شرایط اقتصادی و اجتماعی ممکن است باعث کاهش دفعات مسواک زدن در طول روز (کمتر از 2 بار) شده و به افزایش پوسیدگی کمک کند.

منبع

Join the Discussion