Skip links

بهترین دکتر دندانپزشک کودک در تهران کیست ؟

دکتر دندانپزشک کودکان

دکتر دندانپزشک کودکان دارای یک تخصص مهم است و آن هم درمان دندان و دهان کودکان است. در این مقاله قصد داریم شما را با خدمات دکتر کوشکی و تخصص او آشنا کنیم. دکتر فهیمه کوشکی که بهترین دکتر دندانپزشک کودکان شناخته شده است تا به امروز با تخصص خود به درمان صدها کودک پرداخته است.

دکتر دندانپزشک کودکان 

دکتر دندانپزشک کودکان به طور تخصصی در حوزه سلامت دهان و دندان کودکان فعالیت می کند. این تخصص که یکی از مهم ترین تخصص ها در رشته دندانپزشکی محسوب می شود قادر است با بهترین متدها اقدام به درمان کودکان کند. لازم به ذکر است که برخی از متخصصین که دندانپزشکی بزرگسالان را انجام می دهند اقدام به درمان کودکان نیز می کنند. توصیه تیم پزشکی دکتر کوشکی به والدین این است که اگر می خواهید خدماتی مبتنی بر نیاز کودکان دریافت کنید بهتر است که از تخصص دندانپزشکی اطفال بهره ببرید.

بهترین دکتر دندانپزشک کودک در تهران 

دکتر فهیمه کوشکی به عنوان دندانپزشک اطفال با دارا بودن تخصص دندانپزشکی اطفال در طی سال های اخیر خدمات بی شماری را به کودکان و والدین آن ها داشته و از این رو به عنوان بهترین دکتر دندانپزشک کودکان شناخته شده است. کلینیک دکتر فهیمه کوشکی دارای کادری متخصص و با تجربه است که با برقراری ارتباط و تعاملی دوستانه با کودک موجب می شوند تا کودک هیچ گونه ترسی را در هنگام درمان تجربه نکند. همچنین محیطی آکنده از شادی و وسایل سرگر کننده به خوبی ذهن کودک را از ترس منحرف می کند و بستر مناسبی برای پزشک در انجام بهترین درمان مهیا خواهد کرد.

خدمات دکتر فهیمه کوشکی 

همان طور که در مطالب پیشین عرض کردیم خدمات زیادی در این کلینیک و به وسیله بهترین دکتر دندانپزشک کودک انجام می شود که در ادامه به معرفی دیگ خدمات خواهیم پرداخت.

ارتودنسی 

بسیاری از والدین در هنگام مراجعه به دکتر دندانپزشک کودکان از ناهماهنگی در رشد دندان های فرزند خود ابراز نگرانی می کنند و از دکتر می خواهند که با انجام ارتودنسی رشد دندان های فرزند خود را اصلاح کنند. دکتر فهیمه کوشکی با انجام ارتودنسی از پیشرفت ناهنجاری کودکان جلوگیری می کند و بهترین سن را برای انجام این کار 7 سالگی می داند. زیرا در این سن کودک دندان های شیری خود را از دست داده و لثه های او به تدریج میزبان دندان های دائمی خواهند بود.

دکتر دندانپزشک کودکان

بیهوشی عمومی 

بسیاری از کودکان در سن پایین به دلیل ترس و نگرانی زیاد توانایی همکاری با پزشک را ندارند. به همین دلیل بهترین کار برای انجام درمان بیهوشی عمومی است. کودک در این روش با بیهوشی عمومی این امکان را در اختیار پزشک قرار می دهد تا کارهای درمانی را بر روی او انجام دهد. این روش کم مورد استفاده قرار می گیرد و در مواقعی کاربرد دارد که کودک به هیچ عنوان با پزشک همکاری ندارد. دکتر کوشکی که بهترین دکتر دندانپزشک کودکان شناخته شده با انجام روش هایی دیگر سعی در عدم بیهوش کردن کودک دارد.

گارد محافظ 

بسیاری از کودکان به دلیل انرژی بالایی که دارند ممکن است درگیری فیزیکی با همسالان خود را تجربه کنند و بالطبع آسیب هایی را نیز در این زمینه ببینند. یکی از اعضای کودکان که در این هنگام آسیب می بیند دندان هایشان است. به همین دلیل دکتر دندانپزشک کودکان اقدام به تهیه گارد محافظ ورزشی می کند تا کودک با در دهان گذاشتن از دندان های خود محافظت کند.

جرم گیری دندان کودک  

کودکان نیز مانند بزرگسالان نیاز به جرم گیری دندان دارند. متاسفانه کودکان کمتر از بزرگسالان به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت می دهند و همین مساله موجب می شود که دندان های آن ها سریع تر دچار پوسیدگی شود. به همین دلیل کودک باید هر 6 ماه یک بار برای چکاپ و جرم گیری دندان کودکان به دکتر دندانپزشک مراجعه کند. عوامل دیگری نیز مانند ارتودنسی نیز در ایجاد جرم دندان موثر هستند. زمانی که کودک بر روی دندان خود بریس دارد باید بیشتر از کودکان هم سن خود مسواک بزند و اجازه ندهد تا جرم ها بر روی دندان شکل بگیرند. در غیر این صورت زمانی که ارتودنسی را از روی دندان کودک برداشتیم شاهد پوسیدگی گسترده بر روی آن ها خواهیم بود و بر طرف کردن مشکل نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی خواهد بود.

درمان خر و پف 

خر و پف در کودکان دلایل بسیار زیادی دارد که یکی از آن ها به دلیل مشکلات دندان و دهان رخ می دهد. زمانی که شاهد خر و پف  کودک بودید باید برای چکاپ او را به نزد یک پزشک متخصص اطفال ببرید. دکتر فهمیه کوشکی با بررسی دقیق و نحوه رشد دندان های کودک و همچنین نحوه شکل گیری فک عوامل موثر بر خر و پف را در کودک شناسایی و اقدام به رفع آن می کند.

ایجاد فضای نگهدارنده 

رشد دندان  در برخی از کودکان به نحوی است که بعد از افتادن دندان شیری باید فضای آن را به وسیله یک نگهدارنده خالی باقی گذاشت تا در رشد دندان دائمی مشکلی به وجود نیاید. فضا نگهدارنده دندان اطفال می تواند بین دو دندان قرار بگیرند و تا زمانی در دندان می مانند تا دندان دائمی کودک از لثه بیرون بیاید و جای خالی را پر کند. دکتر دندانپزشک کودکان این وسیله را همکاران بخش ارتودنسی از فلز می سازد و در اختیار کودک قرار می دهد.

دکتر دندانپزشک کودکان

باندینگ 

دکتر فهمیه کوشکی بهترین دکتر دندانپزشک کودک با انجام باندینگ بخش های شکسته دندان کودک را نیز ترمیم می کند. شکستگی دندان در سن پایین بسیار رایج است و دلیل آن هم شیطنت های کودکی است. در باندینگ شکستگی های دندان به وسیله مواد همرنگ دندان پر می شود و ظاهر آن ترمیم خواهد شد. باندینگ با رزین های شیشه ای و پلاستیکی ساخته می شود و تا زمانی که کودک به سن جوانی برسد بر روی دندان او خواهد ماند. زیرا قبل از اینکه فک به رشد کامل برسد نمی توان باندینگ را از روی دندان جدا کرد.

Opinions

 1. Post comment

  سلام دخترم بشدت از دندانپزشکی میترسه. بنظر شما راه حلش چیه؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام وقتتون بخیر
   بله ترس کودکان از دیدن مطب و تجهیزات طبیعیه اما ما در مطب دکتر کوشکی امکاناتی برای سرگرمی کودک در نظر گرفتیم.تا کودک آرام شود و تصویری بدی را از دندانپزشکی در إهن خود داشته باشد
   برای اطلاعات بیشتر به صفحه دندانپزشکی کودکان سر بزنید.

   Permalink

Join the Discussion