Skip links

معرفی برترین دندانپزشک اطفال در سال 1399 

معرفی برترین دندانپزشک اطفال   

در تمام جوامع از دندانپزشک اطفال به عنوان تخصصی بسیار مهم و ضروری در سیستم سلامت یاد می شود. دندانپزشک کودکان علاوه بر داشتن تخصص های مربوط به درمان های دندان و لثه کودکان باید مهارت برقراری ارتباط با کودکان را نیز داشته باشد زیرا کودکان در این سن از درمان های پزشکی هراس دارند. در این مقاله قصد داریم شما را با برترین دندانپزشکی  کودکان در سال 1398 آشنا کنیم.

دندانپزشک اطفال  

دندانپزشک اطفال یکی از مهم ترین تخصص ها در حوزه سلامت دهان و دندان  است. اما این تخصص شامل چه مواردی است و چرا تا به این اندازه از اهمیت بالایی برخوردار است؟ پزشکانی که در این حوزه تحصیل می کنند نه تنها موارد مربوط به این رشته را به طور کامل می آموزند بلکه نحوه ارتباط بر قرار کردن با کودکان را نیز در دستور کار خود قرار می دهند. همان طور که می دانید مراجعه به دندانپزشکی برای بسیاری از افراد دلهره آور است و موجب ایجاد نگرانی خواهد شد. این نگرانی در کودکان شدت بیشتری دارد. به همین دلیل دندانپزشکی که در حوزه اطفال فعالیت می کند باید به خوبی نحوه تعامل با آن ها را بداند تا بتواند مشکلات دندانپزشکی کودک را به نحو احسنت برطرف کند. در این مقاله شما را با برترین دندانپزشک اطفال خانم دکتر فهمیه کوشکی آشنا می کنیم. یکی از برترین متخصصان در حوزه سلامت دهان و دندان کودکان که در طی سال های اخیر به دلیل حسن خلق و تسلط کامل به روش های نوین دندانپزشکی مورد توجه قرار گرفته است.

دندانپزشک اطفال

نگرانی های والدین درباره مشکلات دندان کودکان 

امروزه بهداشت دهان و دندان از اهمیت ویژه ای نسبت به سال های گذشته برخوردار است. والدین توجه بیشتری به سلامت دندان کودکان خود دارند. بسیاری از والدین زمانی که برای کودکشان مشکلی به وجود می آید در پیدا کردن دکتر دندانپزشک دچار سردرگمی می شوند. یکی از دلایل سردرگمی آن ها این است که کودک خود را نزد دندانپزشکانی می برند که تخصص اطفال ندارند و آن ها نیز کودک را پذیرش نمی کنند. این مساله دلهره و نگرانی برای خانواده ها به همراه می آورد. از آن جایی که کودکان را از سنین نوزادی تا 12 سالگی باید نزد دکتر دندانپزشک اطفال برد بهتر است ابتدا به طور دقیق با ویژگی های این تخصص آشنا شد.

تخصص های دندانپزشک اطفال

خانم دکتر کوشکی دندانپزشک مجرب اطفال که سال هاست به عنوان یکی از بهترین پزشکان در این حوزه فعالیت می کند درباره تخصص خود می گوید که رشته دندانپزشکی اطفال نه تنها می تواند مشکلات مربوط به دهان و دندان کودکان را برطرف کند بلکه می تواند از بروز بسیاری از مشکلات در بزرگسالی نیز جلوگیری کند. با ما همراه باشید تا با این تخصص ها آشنا شویم و بعد از شناخت کامل این تخصص با خیال راحت فرزند خود را به دست دکتر دندانپزشک بسپاریم.

 • تشخیص های زودهنگام 

به جرات می توان گفت مهم ترین تخصص دندانپزشکی کودکان تشخیص های زود هنگام در بسیاری از مشکلات است. به طور مثال تصور کنید که رشد دندان های کودک شما نابهنجار است و مواردی مانند مکیدن پستونک در طولانی مدت موجب شده تا جهت رشد دندان ها دچار مشکل شود. عدم تشخیص زود هنگام موجب می شود تا کودک در سنین بزرگسالی نیاز به انجام ارتودنسی پیدا کند. در صورتی که اگر کودک خود را نزد یک متخصص و دندانپزشک اطفال ببرید این مساله به زودی شناسایی می شود و ارتودنسی کودک در سنین پایین انجام خواهد شد. علی رغم تصور بسیاری از افراد ارتودنسی تنها جنبه زیبایی ندارد بلکه می تواند مشکلاتی مانند بلع , صحبت کردن و بسیاری موارد دیگر را نیز بهبود ببخشد. پس به ارتودنسی علاوه بر جنبه زیبایی باید از جنبه درمانی نیز نگاه کرد.

 • حفظ و ترمیم دندان های شیری 

دکتر فهیمه کوشکی در درمان مشکلات دندانی کودکان تاکید بر حفظ و ترمیم دندان های شیری دارد. متاسفانه بسیاری از متخصصین دندانپزشکی که در حوزه بزرگسالان فعالیت می کنند اهمیتی به دندان های شیری نمی دهند و به محض اینکه شاهد بروز مشکلاتی در دندان کودک می شوند اولین کاری که انجام می هند کشیدن دندان شیری است. کشیدن دندان شیری باید در زمان خودش انجام شود و کشیدن آن در سنین پایین تر منجر به بروز مشکلات بعدی خواهد شد. دکتر کوشکی مهم ترین اصلی که در درمان کودکان دارد حفظ و ترمیم دندان های شیری است.

 • عصب کشی دندان کودکان

کودکان معمولا کمتر از بزرگسالان به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت می دهند به همین دلیل دندان های آن ها در معرض انواع پوسیدگی قرار می گیرد. اگر به پوسیدگی دندان رسیدگی نشود عصب آن آسیب می بیند و اصطلاحا به عصب می رسد. عصب کشی دندان کودکان امری است که باید حتما توسط دندانپزشک اطفال صورت بگیرد تا از بروز مشکلات جدی پیشگیری شود. در عصب کشی کودکان ریشه یا عصب دندان برداشته می شود. اگر در انجام این کار اهمال کاری صورت بگیرد در مدت زمان کوتاهی شاهد ایجاد عفونت و آبسه در دندان کودک خواهیم بود.

دندانپزشک اطفال

 • ترمیم شکستگی دندان کودکان 

شکستگی دندان در کودکان بسیار شایع است و در سنین پایین با لب پر شدن دندان ها مواجه خواهیم بود. یکی دیگر از تخصص های دندانپزشک کودکان که خانم دکتر فهیمه کوشکی بر آن تسلط دارند ترمیم دندان های شکسته کودکان است. در انجام این روش از مواد همرنگ دندان استفاده می شود . این مواد قابلیت به کار گیری بر روی دندان شیری و دائمی را خواهند داشت.

 • کاهش استرس کودکان

یکی از دلایلی که تخصص دندانپزشکی اطفال را از دندانپزشکی بزرگسالان جدا می کند نحوه برقراری ارتباط و تعامل پزشک با کودک است. مهم ترین ابزار برای درمان های دندانی استفاده از آمپول است. بسیاری از کودکان به محض دیدن آن دچار ترس و حتی گریه و فرار می شوند. بسیار مهم است که دندانپزشک اطفال با آموزش هایی که در این حوزه دیده بتواند به نحوی با کودک برخورد کند که موجب ترس او نشود. از طرفی دیگر دکوراسیونی که در مطب و اتاق دندانپزشک وجود دارد می تواند موجب جذب کودک شود به طوری که کودک در آن محیط احساس راحتی کند. استفاده از رنگ های شاد و جذاب تاثیر زیادی در جلب توجه کودک خواهد گذشت.

Opinions

 1. Post comment

  سلام خسته نباشید. چه فرقی دارد که ما کودک را نزد دندانپزشک اطفال ببریم یا دندانپزشک عادی؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام ممنون از شما. دکتر متخصص اطفال دارای تجربه کاری متمرکز بر کودکان است و مهارت هایی را دارد که می تواند از استرس کودکان بکاهد. همچنین محیط کار متخصص اطفال متناسب با روحیات کودکان است. برای اطلاعات بیشتر از دندانپزشکی کودکان می توانید با دکتر کوشکی در تماس باشید.

   Permalink

Join the Discussion