Skip links

ارائه ی خدمات دندانپزشکی کودکان

مرکز تخصصی دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی با فراهم کردن فضای ویژه و خاص برای بخش کودکان و وجود متخصصین زبردست در حوزه ی اطفال آماده ی خدمت به شما و فرزندتان می باشد.
درمان مشکل دندان فرزند خود را از ما بخواهید

دندانپزشکی کودکان

تمهیدات بهداشتی دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی در دوران کرونا

برای بسیاری یکی از اساسی ترین نکات و ملاکات انتخاب یک مطب دندانپزشکی مخصوصا برای کودکان، رعایت اصول اولیه ی بهداشتی در دوران کرونا است. در این برهه ی خاص برای شکست این بیماری همه باید همکاری لازم را به کار گیرند که دندانپزشکی دکتر کوشکی نیز از این امر مستثنا نیست. ما هم به نوبه ی خود تمام تلاش خود را برای رعایت این اصول بهداشتی به کار گرفته ایم که برخی از آنها عبارتند از :

محدودیت پذیرش بیماران در هر جلسه و فاصله ی زیاد بین پذیرش هر بیمار

اختصاص دو اتاق مجزا به بیماران

حضور تنها یک همراه در دندانپزشکی کودکان به ما در کنترل محیط کمک می کند

دندانپزشکی کودکان

پذیرش فقط با گرفتن وقت قبلی و بعد از غربالگری اولیه جهت بیماری کرونا

از پذیرش بدون ماسک و دستگش معذوریم

دندانپرشکی کودکان دکتر کوشکی در حال حاضر فقط درمان های اورژانسی را انجام می دهد.

دندانپزشکی کودکان

استفاده از ماسک

دندانپزشکی کودکان

استفاده از دستکش

دندانپزشکی کودکان

استفاده از شیلد

دندانپزشکی کودکان

استفاده از اسپری ضد عفونی کننده

نحوه ی صحیح مسواک زدن

بسیار از والدین از آنجایی که خود با نحوه ی صحیح مسواک زدن آشنا نیستند نمی توانند درست مسواک زدن را به کودکان خود بیاموزند. بدین منظور می توانید نحوه ی درست مسواک زدن را در این ویدئو که توسط دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی تهیه شده است مشاهده کنید و به فرزندان خود نیز نشان دهید تا بسیاری از مشکلات دندانی آنها در آینده حل شود

خدمات دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی

دندانپزشکی کودکان

ارتودنسی

دندانپزشکی کودکان

ترمیم دندان ضربه خرده

دندانپزشکی کودکان

پر کردن دندان

دندانپزشکی کودکان

عصب کشی

دندانپزشکی کودکان

فلوراید تراپی

دندانپزشکی کودکان

کشیدن دندان

ارتودنسی

دندانپزشکی کودکان
ارتودنسی چیست؟

یکی از شاخه های مهم دندانپزشکی ارتودنسی است که به معنی اصلاح جایگاه فک و دندان در درون دهان است. این درمان برای تمام سنین قابل انجام است ولی بهترین زمان آن در سنین 8 الی 9 سالگی است.

دندانپزشکی کودکان
دلیل این بیماری

کوچک بودن دهان در بعضی از کودکان سبب کج و ناهمگون در آمدن دندان ها می شود و در مواردی هم تصادفات، عادات بد مانند مکیدن انگشتان و یا یکسری بیماری های دندانی باعث آن است.

دندانپزشکی کودکان
انواع درمان آن

دو نوع درمان در ارتودنسی وجود دارد که یک نوع آن به اصلاح ناهنجاری های دندانی پرداخته و نوع دیگر آن ناهنجاری های فکی را اصلاح می کند. در صورت مراجعه ی به موقع هر دو ناهنجاری به راحتی درمان می شود.

دندانپزشکی کودکان
تشخیص نیاز به آن

تنها کسی که به طور دقیق می تواند ناهنجاری های دهانی و فکی را تشخیص داده و نسخه ی مناسب هر کس را در اختیار او قرار دهد خود دندانپزشک کودک می باشد که با استفاده از ابزار های مختلف این مشکل را متوجه می شود.

دندانپزشکی کودکان
برای تشخیص نیاز به ارتودنسی فرزندتان با دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی در تماس باشید.

ایجاد انگیزه برای کودکان

یکی از بزرگترین تجربیات ما در طول سالهایی که در دندانپزشکی کودکان مشغول هستیم، این است که اگر در فرزندان خود برای انجام یک کار ایجاد انگیزه کنیم، آنها به راحتی آن کار را انجام خواهند داد. با توجه به این مسئله ما نیز در دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی با راه های مختلفی چون جایزه دادن به کودک، او را به حضور دوباره در دندانپزشکی و انجام توصیه های خود در این زمینه ترغیب می کنیم. همچنین با این کار فرزند شما برای همیشه ذهنیتی مثبت نسبت به دندانپزشکی خواهد داشت

دندانپزشکی کودکان

فلوراید چیست ؟
یکی از مواد طبیعی و معدنی موجود در طبیعت است که به شدت در افزایش استحکام مینای دندان و در نهایت خود دندان تاثیر دارد.

ضرورت فلوراید تراپی برای کودکان
از آنجایی که مینای دندان در کودکان به تازگی در حال شکل گیری است فلوراید تراپی در آنها، استحکام مینای دندان را به شکل چشمگیری افزایش داده و باعث مقاومت دندان در برابر میکروب ها می شود.

آیا فلوراید تراپی عوارضی دارد؟
فلوراید تراپی هیچ گونه عوارضی برای کودک شما نخواهد داشت و اتفاقا باعث استحکام دندان های فرزند شما و به بیان بهتر مینای دندان فرزندتان در آینده خواهد شد.

ویژگی فلوراید تراپی
اصلی ترین خاصیت انجام فلوراید تراپی کمک به استحکام مینای دندان است تا دندان ها در برابر مواد مضر مقاومت بیشتری داشته باشند.

فلوراید تراپی چگونه انجام میشود؟
روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد مانند گذاشتن ژل فلوراید یا کف آن با وسایل مخصوص در دهان یا انجام عملیات وارنیش که با مالیدن قلم آن بر روی دندان انجام می شود.

استفاده از دهانشویه یا خمیردندان
در دهانشویه سدیم فلوراید استفاده شده که برای کودکان بالای شش سال توصیه نمی شود و خمیردندان هم به تنهایی برای استحکام مینای دندان کافی نیست.

دندانپزشکی کودکان

فضای مناسب کودک شما

از مهمترین ویژگی های یک دندانپزشکی کودکان مناسب بودن فضای درمان و مطب برای کودکان است. کودکان به طور کلی از درمان و فضای درمانی واهمه دارند و این مسئله غیر قابل تغییر است. حال برای حل این مشکل ما باید فضای درمان را طوری طراحی کنیم که آنها احساس ورود به یک محل درمانی نداشته باشند. دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی با عنایت به این مسئله فضای مطب را به گونه ای طراحی کرده که کاملا مناسب روحیات کودکانه ی فرزند شما خواهد بود. به نحوی که شما و فرزندتان هنگام ورود به مطب با فضایی شاد و مفرح روبرو خواهید شد

بهترین سن برای مراجعه ی کودک به دکتر

طبق بررسی ها و تحقیقات فراوان متخصصین دندانپزشکی کودکان در سراسر جهان، بهترین زمان مراجعه و چکاپ دندان های کودکان، قبل از یک سالگی و یا شش ماه پس از رویش نخستین دندان کودک است. شما می توانید با مراجعه ی به موقع به دندانپزشکی کودکان، بسیاری از مشکلات دندانپزشکی که در بزرگسالی برای کودکتان ایجاد خواهد شد پیشگیری کرده و سلامتی او را تضمین کنید.

مشکلات رایج دندان کودکان بین شش تا هشت سالگی

حالتی است که دندان ها به یکدیگر فشار آورده و نوعی شلوغی در درون دهان ما ایجاد می شود. این مشکل انواع مختلف اولیه، ثانویه و ثالثیه دارد که دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی آماده ی درمان تمام حالات موجود آن در فرزند شما می باشد.

دندانپزشکی کودکان

یکی از مشکلات رایج دندان ها در کودکان اوربایت دندان می باشد. به حالتی که دندان های بالایی با دندان های پایینی نوعی هم پوشانی عمیق (بیش از دو میلی متر) دارند اوربایت دندان میگویند. بسیاری از بزرگسالان که هنوز از این مشکل رنج می برند، به درمان آن در کودکی اعتنا نکرده اند.

دندانپزشکی کودکان

در بسیاری از کودکان فاصله ی زیاد دندان ها با یکدیگر مشاهده می شود که نمود این مشکل بین سنین شش تا هشت سال است. برخی از نظر تعداد دندان دچار مشکل هستند و برخی دیگر تغذیه و نگهداری نامناسب علت این شکل است. برای درمان چنین مشکلی دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی راه حل های مختلفی دارد.

دندانپزشکی کودکان

فاصله ی بین دندان ها یک مشکل رایج بخصوص در کودکان است که دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی نیز بسیار مراجعات برای این مسئله دارد. کم کردن این فاصله انواع و اقسام راهکارها دارد که یکی از آنها ارتودنسی است. برای انتخاب بهترین راه حل حتما با ما در تماس باشید 

دندانپزشکی کودکان

دقیقا چه کاری در دندانپزشکی کودکان انجام می دهیم؟

در ابتدا

اولین مرحله ای که در دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی با آن مواجهیم، انجام معاینات بهداشتی کودک برای تشخیص مشکلات دندانی و فکی و همچنین تشخیص شرایط دهان و دندان برای مقابله با بیماری هایی چون آسم، تب یونجه، دیابت و … است.

دندانپزشکی کودکان

در مرحله ی بعد

پس از تشخیص درمان مورد نیاز کودک در دندانپزشکی کودکان به چند صورت عمل می کنیم که عبارتند از:

دندانپزشکی کودکان

توصیه به انجام مراقبت های پیشگیرانه مانند استفاده از تمییز کننده هایی چون فلوراید

مشاوره دادن مخصوصا در زمینه های استفاده ی کودک از پستانک و مکیدن انگشت شست خود

توصیه هایی درباره ی تغذیه و اصلاح رژیم غذایی کودک برای کمک به دندان های او

دندانپزشکی کودکان

در مواقعی کودک نیاز به درمان فوری و اورژانسی دارد که این کار نیز در دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی انجام می پذیرد.

تمایزات دندانپزشکی کودکان با بزرگسالان

از مهمترین تفاوت های دندانپزشکی کودکان با سایر بخش های دندانپزشکی، تخصص ویژه ی دندان پزشک کودک و آموزش هاییست که دکتر دندانپزشک در رابطه با درمان کودکان دیده است. دکتر بخش کودکان فقط برای دو سال به صورت تخصصی آموزشی هایی برای درمان کودک و نحوه ی رفتار با او دیده است و کاملا آماده ی برخورد مناسب با روحیات مختلف کودکان و اطفال می باشد. در سمت دیگر فضایی که در یک دندانپزشکی کودکان برای فرزندان تهیه شده کاملا مناسب روحیات آنهاست. ما نیز در مطب دکتر کوشکی فضایی کاملا مناسب برای فرزندان شما تدارک دیده ایم که مطمئنا با اولین ورود متوجه آن خواهید شد

از خانوم دکتر بسیار متشکرم. آرنیکای من مدت ها بود که شب ها از درد دندان نمی خوابید. چند جا بردیم ولی خود آرنیکا حاضر به درمان نمی شد خدا رو شکر به لطف درمان و تخصص پزشکی شما بعد از مدت ها شب بدون درد خوابید.

آرنیکا

رضایت شما، افتخار ماست

دندانپزشکی کودکان

فضای مناسب و اتاق بازی دندانپزشکی کودکان دکتر کوشکی بسیار به فرآیند درمان کودک من کمک کرد. از خانوم کوشکی بسیار ممنونم و به بقیه هم توصیه می کنم فرزند خودشون رو با اطمینان پیش ایشون ببرن.

صبا

مشاوره ی رایگان دندانپزشکی کودکان

مطب دکتر کوشکی به عنوان ارائه دهنده ی خدمات متنوع در زمینه ی دندانپزشکی کودکان امکان مشاوره ی رایگان را برای والدین عزیز فراهم نموده. شما می توانید سوالات خود را با ما در میان بگذارید

Opinions

 1. Post comment

  آیا واقعا رفتن پیش دندانپزشک قبل از دندان های دائم کودکان لازمه؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام وقتتون بخیر، بله کودکان حتی قبل از دراوردن دندان های دائم باید به دندان پزشک مراجعه کنند. زیرا رویکرد دندانپزشکان کودک رویکرد پیشگیرانه است و کودکان را پیش از آسیب جدی به دندان نزد دندانپزشکی ببرید تا هم کودکان با محیط دندانپزشکی آشنا شود و نیز خاطرات تلخی را از دندانپزشک نداشته باشد شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مطب دندانپزشکی کودکان ,دکتر کوشکی در تماس باشید.

   Permalink
  1. Post comment

   سلام وقتتون بخیر، برای هر کودک متناسب به نوع دندان متفاوت است اما معمولا با تشخیص پزشک اواخر 3 سالگی درمان آغاز میشود.

   Permalink
 2. Post comment

  سلام خسته نباشید. چی باعث میشه که دندان کودکان دچار پوسیدگی بشه؟

  Permalink
  1. Post comment

   عوامل مختلفی روی پوسیدگی دندان تاثیر داره اما برای کودکان بیشتر به خاطر تغذیه نامناسب و عدم مسواک زدن مرتب است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دکتر کوشکی تماس بگیرید.

   Permalink
  1. Post comment

   سلام ممنون از شما. اینگونه نیست که همیشه عوارض جدی داشته باشد عموما عوارض چندانی ندارد مگر اینکه از قبل مراجع بیماری های تنفسی داشته باشد. برای اطمینان بهتر است همیشه از تخصص دندانپزشک اطمینان حاصل کنید تا بی حسی به صورت اصولی انجام گیرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دکتر کوشکی در تماس باشید.

   Permalink
 3. Post comment

  سلام وقتتون بخیر. اینکه موقع نوشیدن آب سرد دندان درد می گیرد و به نوعی تیر می کشد نشانه چیست؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام ممنون از شما وقتتون بخیر. آسیب در مینای دندان و پوسیدگی دندان می توانند سبب این نوع از تیر کشیدن دندان باشند. برای اطلاعات بیشتر هم می توانید با دکتر کوشکی در تماس باشید.

   Permalink
 4. Post comment

  سلام خسته نباشید. چند وقت یکبار باید مسواک های کودکان را عوض کنیم؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام ممنون از شما مسواک بزرگسالان بهتر است هر 3 ماه یکبار عوض شود اما برای کودکان باید برای اطمینان زودتر از این ها مسواک عوض شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دکتر کوشکی تماس بگیرید.

   Permalink
 5. Post comment

  ممنون از این اطلاعات خوبتون. اطلاعات کاملی از دندانپزشکی کودکان.

  Permalink
 6. Post comment

  سلام خسته نباشید. شما پیشنهاد میدین مسواک کودکان پچوری باشه که هم اذیتش نکنه هم خوشش بیاد از مسواک زدن ؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام ممنون از شما دوست عزیز. مسواک کودکان باید نرم باشه مهمتر از هرچیز و اینکه حتما طول و عرض و سایز مناسبی داشته باشد. برای اینکه کودک از مسواک زدن لذت ببرد یکی از پیشنهادات ما استفاده از خمیر دندان های طعم دار هستش.

   Permalink
 7. Post comment

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون. میشه بگید برای کودکان چه مسواک و چه خمیر دندان هایی بهترن ؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست عزیز ممنون از شما. در وبلاگ ما شما می توانید مقالات مربوط به خمیر دندان کودکان و مسواک کودکان را بخوانید

   Permalink
 8. Post comment

  خیلی خیلی ممنون از اطلاعاتتون و شدیدا دوست دارم مطالب دیگتونم بخونم چه کار باید بکنم ؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست عزیز ممنون از لطف شما. شما می توانید با رفتن به بخش بلاگ در بالای صفحه، مطالب دیگر ما را نیز مطالعه کنید.

   Permalink
 9. Post comment

  سلام دکتر. آیا برای اینکه کودک خیلی موقع درمان اذیت نشود از بیهوشی هم استفاده می شود ؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست عزیز و گرامی. بیهوشی فقط باید با تشخیص پزشک و فقط در مواقع خاص انجام شود.

   Permalink
 10. Post comment

  سلام میشه بگید پر کردن دندان برای کودکان زیر 5 سال الزامی هست یا نه؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام و عرض ادب ، در این موضوع در بخش وبلاگ سایت یک مقاله با همین عنوان نوشته شده که شما میتونید جستجو و بعد مطالعه کنید.

   Permalink
 11. Post comment

  سلام نظر شما در مورد روش درمان های سنتی برای دندانپزشکی کودکان چی هست؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست عزیز ، در این مورد در بخش وبلاگ سایت یک مقاله وجود داره شما میتونید بخونید ، به طور مفصل به دندانپزشکی سنتی و مزایا و معایبش پرداخته شده.

   Permalink
 12. Post comment

  سلام این نخ دندان دسته دار رو از کجا میشه تهیه کرد من چنتا از داروخانه های محل رفتم نداشتن

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست عزیز ، نخ دندان دسته دار معمولا در همین داروخانه ها به فروش میره یکم بیشتر جستجو کنید مطمئنم پیدا میکنید.

   Permalink
 13. Post comment

  سلام وقتتون بخیر ببخشید شما میدونید علت زود لق شدن دندان شیری کودکان چی هست؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست گرامی ، لق شدن زود هنگام دندان های شیری میتونه علل مختلفی داشته باشه مثل رشد زود هنگام دندان دائمی ، پوسیدگی دندان ، ضربه خوردن دندان شیری و… که شما با بررسی بیشتر به جواب میرسید اما شما میتونید برای کسب اطلاعات دقیق تر به مقاله ی ما با همین عنوان در بخش “مربوط به کودکان” سایت مراجعه کنید.

   Permalink
 14. Post comment

  سلام ، خیلی ممنونم که همچین امکاناتی فراهم کردید تا بتونید استرس کودک برای رفتن به دندانپزشکی رو کاهش بدید واقعا کارتون درسته

  Permalink
  1. Post comment

   سلام خدمت شما دوست عزیز ، ارادتمند شما هستیم نظر لطف شماست.

   Permalink
 15. Post comment

  سلام خسته نباشید ، اگه کودک زیر 1 سالگی مشکل دندان داشت باید به دندانپزشک مراجعه بشه یا باید صیر کرد؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام خدمت شما از یک سالگی به بعد مشکلی وجود نداره اما قبل تر از اون توصیه میشه صبر کنید و اگر حل نشد به دندانپزشک کودک مراجعه کنید

   Permalink
 16. Post comment

  سلام دوستان به نظرتون ارتودونسی از چه سنی به بعد میشه انجام بشه؟

  Permalink
  1. Post comment

   معممولا از 3 سالگی به بعد ولی خود دکتر باید تشخیص بده.

   Permalink
  1. Post comment

   سلام خدمت شما
   برند های زیادی هستند که از کیفیت بالایی برخوردارند اما شما باید برای کودک مسواکی تهیه کنید که الیاف نرم و همچنین سر کوتاهی داشته باشد.

   Permalink
  1. Post comment

   سلام پر کردن دندان انواع مختلفی دارد و بستگی به این دارد که شما کدام یک را انتخاب کنید. پیشنهاد میشود که با ما تماس بگرید تا اطلاعات دقیق را بدست آورید.

   Permalink
  1. Post comment

   سلام بهتره با شماره هایی که در پایین صفحه قرار داده شدند تماس بگیرید تا تایم دقیق برای ویزیت بهتون اطلاع داده بشه.

   Permalink
 17. Post comment

  سلام شما برای کشیدن دندان کودکان وعصب کشی از بیهوشی هم استفاده میکنید؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام استفاده کردن از دارو های بیهوشی مخصوصا برای کودک باید با آزمایش و حتما توسط پزشک تشخیص داده شود.

   Permalink
 18. Post comment

  سلام خسته نباشید ممنون که به این موارد توجه کردید تا استرس رو برای کودک کم کنید اما به نظر من در کنار در دندانپزشکی کودکان رفتار و نوع صحبت پزشت با کودک هم خیلی مهمه

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست عزیز ، بله کاملا درست فرمودید رفتار دندانپزشک با کودک بسیار مهم است و به همین دلیل هست که ما میگیم به دندانپزشک کودکان مراجعه کنید زیرا پزشک کودکان نحوه رفتار صحیح با کودک را میداند.

   Permalink
 19. Post comment

  سلام خسته نباشید ، شما دندانپزشکی کودکان را برای شکستگی دندان هم انجام میدید؟ منظورم ترمیم دندان شکسته هست

  Permalink
  1. Post comment

   سلام خدمت شما ، بله ترمیم دندان شکسته کودکان جزو خدماتی هست که کلینیک دکتر کوشکی انجام میدهد.

   Permalink
 20. Post comment

  سلام خسته نباشید ، آیا استفاده از داروهای بی حسی و یا بیهوشی برای در دندانپزشکی کودکان برای کودک عوارض داره؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام اگر با تشخیص پزشک انجام شود وآزمایشات قبل از آن صورت بگیرد میتوان گفت عوارض آنچنانی ندارد اما حتما باید با تشخیص پزشک انجام شود.

   Permalink
 21. Post comment

  سلام ، برای درمان مشکلاتی مثل اور بایت احتیاج به سیم کشی دندان ها است؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام خدمت شما ، ممکنه لازم باشه پیشنهاد ما این هستش که با دکتر کوشکی تماس بگیرید و مشکلتان را با جزئیات بیشتر توضیح بدید تا جواب صحیح به شما داده بشه.

   Permalink
 22. Post comment

  سلام دکتر خسته نباشید یک سوال داشتم
  آبسه لثه کودک دلیل اصلیش چی هست و چطور درمان میشه؟؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام خدمت شما ، آبسه دندان از جمله عارضه های خطرناک در دندانپزشکی کودکان به حساب میاید و میتواند آسیب های جدی به دنبال داشته باشد ما یک مقاله در بخش وبلاگ سایت در مورد این بیماری نوشتیم که با جزئیات کامل شرح داده شده است، اگر کودکتان این مشکل را دارد یا مشکوک به آن است توصیه میشود سریعا به دندانپزشک کودکان مراجعه کنید.

   Permalink
 23. Post comment

  سلام برای حل مشکل فاصله بین دندان ها حتما باید دندان ها ارتودونسی بشن؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام خدمت شما برای از بین بردن فاصله بین دندان ها در دندانپزشکی کودکان راهکار های زیادی وجود دارد که یکی از آنها ارتودنسی دندان های کودک است.

   Permalink
 24. Post comment

  سلام خسته نباشید، ناهنجاری های فکی کودک با ارتودونسی رفع میشه؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام خدمت شما ، بله در بیشتر از موارد با ارتودنسی این مشکل رفع میشود اما باید سعی کنید تا میتوانید سریع تر به دندانپزشک کودکان مراجعه کنید.

   Permalink
 25. Post comment

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید اولین دندان های شیری کودک از چه زمانی رشد می کند؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام پریماه جان
   باید بگوییم اولین دندان های کودک از ۶ ماهگی شروع به رشد می کند و تا ۳ سالگی تمامی دندان های شیری کودک تکمیل می شود.

   Permalink
  1. Post comment

   سلام عاطفه جان
   برای کودکان مسواکی را تهیه کنید که نرم باشد و باعث آسیب بافت لثه نشود و سر آن متناسب با اندازه دهان کودک باشد.

   Permalink
 26. Post comment

  سلام روزتون بخیر
  تکنیک های جلوگیری از پوسیدگی دندان چیست؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام مریم جان
   زمانی که والدین کودک خود را برای معاینه به دندانپزشکی کودکان می برند پس از معاینه بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان برای جلوگیری از بروز پوسیدگی دندان از تکنیک هایی همچون فلوراید تراپی ، فیشورسیلانت و ارتودنسی پیشگیری استفاده می کند.

   Permalink
 27. Post comment

  سلام وقتتون بخیر
  زمان مناسب برای اولین ویزیت دندان کودکان چه زمانی می باشد؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست عزیز
   والدین بهتر است با رویش اولین دندان های شیری کودک خود را برای معاینه به دندانپزشکی کودکان ببرند تا تحت معاینه قرار گیرد.

   Permalink
 28. Post comment

  سلام شما میدونید به چه دلیل در اومدن دندان های دائمی کودک بیش از حد طول میکشه؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام و عرض ادب خدمت شما ، دیر در آمدن دندان کودکان میتواند دلایل زیادی داشته باشد حتی میتواند به جنسیت هم ربط داشته باشد، معمولا پسران دیر تر از دختران دندان های دائمی شان رشد میکند اما میتوان گفت دلایل اصلی رژیم غذایی ، انسداد لثه ، وزن باشد.

   Permalink
 29. Post comment

  سلام وقت بخیر ، سن مناسب برای مراجعه به دندانپزشکی کودکان کی هست؟

  Permalink
  1. Post comment

   سلام دوست عزیز به طور متوسط بهترین سن برای مراجعه به دندانپزشکی کودکان ، قبل از یک سالگی و 6 ماه پس از رویش اولین دندان است.

   Permalink

Join the Discussion