Skip links

بیهوشی دندانپزشکی کودکان چیست

بیهوشی دندانپزشکی کودکان

بیهوشی دندانپزشکی کودکان : نکاتی که والدین در مورد دندانپزشکی کودکان باید بدانند، توسعه مراکز بیمارستانی آرامبخشی دندانپزشکی جهت درمان بیشتر مشکلات دندانی به ویژه برای کودکان لازم است.


برخی بیمارانی که دچار پوسیدگی دندان هستند و باوجود درد شدید از مراجعه به پزشک خودداری می‌کنند، تنها به دلیل ترس و احساس تهوع و یا احساس خفگی است که روند درمانی خود را به تعویق می اندازند.


البته همین امر باعث شدت یافتن پوسیدگی و خرابی بیشتر دندان‌ها و آسیب جوانه دندان دائمی و افزایش نیاز به ارتودنسی می شود، درحالی که اگر مراکز بیمارستانی آرام بخشی در کشور گسترش یابد تاحد زیادی می‌توان از تاخیر درمان جلوگیری کرد.

همچنین شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از دندانپزشکی کودکان با دکتر کوشکی در تماس باشید.

بیهوشی در بزرگسالان

بسیاری از کودکان در هنگام درمان دندان خود، دچار ترس شده و اجازه کار به پزشک را نمی دهند و حتی دیده شده افراد بزرگسال و مسن نیز به دلیل اضطراب شدید، روند درمان را نیمه کاره رها کرده و ترجیح می دهند تا ماه ها و حتی سال‌ها درد دندان را تحمل کنند ولی در شرایط چند ساعته درمان قرار نگیرند.آرامبخشی با بیهوشی عمومی تفاوت دارد، آرامبخشی سطحی و عمقی خوابی است که به واسطه دارو ایجاد می شود .در این حالت هوشیاری به طور کامل از بین نمی‌رود بنابراین بهترین روش برای کنترل ترس، اضطراب و عدم تحمل دندانپزشکی آرام بخشی است.


خدمات دندانپزشکی تحت آرام بخشی برای همه سنین قابل انجام است، اگر چه در کشورهای توسعه یافته مراکز بیمارستانی آرامبخشی دندانپزشکی امری شناخته شده به حساب می آید ولی این حوزه کمک رسان درمانی در ایران همچنان ناشناخته است به طوری‌که هم اکنون تنها چند بیمارستان یا مرکز تخصصی بیمارستانی آرام بخشی در حوزه دندانپزشکی در کشور وجود دارد که شرایط ویژه ای را برای مراقبت و درمان بزرگسالان، کودکان، معلولان، بیماران خاص و هر فردی با شرایط ویژه که توان همکاری با دندانپزشک ندارد را فراهم کرده است.


در واقع در این مراکز تخصصی، بیماران با آرام بخشی و در خواب کامل زیر نظر متخصص آرامبخشی روند درمان معالجه دندان نظیر کشیدن دندان، عصب کشی، ایمپلنت و حتی پر کردن را طی می‌کنند.

 

Join the Discussion