Skip links

5 تا از بهترین مارک مسواک برای کودکان !

بهترین مارک مسواک

بهترین مارک مسواک برای کودکان چیست؟ آیا می توان از هر نوع مسواکی برای کودکان استفاده کرد؟ در این مقاله به معرفی 5 برند برتر در حوزه سلامت دهان و دندان کودکان می پردازیم تا والدین با شناخت بیشتری اقدام به تهیه مسواک برای آن کنند. با بهترین مارک مسواک برای کودکان همراه باشید. همچنین شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از دندانپزشکی کودکان با دکتر کوشکی در تماس باشید.

 

 

بهترین مارک مسواک برای کودکان

استفاده از بهترین مسواک برای دندان کودکان به نحو چشم گیری سلامت دهان و دندان آن ها را افزایش دهد. کودکان در طول روز باید حداقل 2 بار اقدام به زدن مسواک و استفاده از دهان شویه کنند. زیرا دندان و لثه آن ها بسیار حساس است و در صورتی که از مسواک مرغوب استفاده نکنند مشکلات عدیده ای مانند خون ریزی لثه , تحلیل آن و …. خواهد شد. اگر کودک شما در سنی قرار دارد که دندان های شیری هنوز  جای خود را به دندان های دائمی نداده اند باید در حفظ سلامت آن ها دقت کرد. زیرا دندان های شیری بستری برای رشد و نمو دندان های دائمی هستند. در صورتی که با استفاده از مسواک نامرغوب آسیبی به دندان های شیری و لثه برسد می تواند رشد و سلامت دندان های دائمی را تحت تاثیر منفی قرار دهد.

 

بهترین مارک مسواک دارای چه ویژگی هایی است؟

مسواک های مرغوب دارای ویژگی های مشترکی هستند. قبل از اینکه به معرفی بهترین برندها در این حوزه بپردازیم بهتر است ابتدا به برخی از این ویژگی ها اشاره کنیم. برای اطلاعات بیشتر هم می توانید مقاله مسواک زدن کودکان را مطالعه کنید.

نرم

یکی از مهم ترین ویژگی ها در انتخاب بهترین مارک مسواک نرم بودن آن است. برس های مسواک باید در نرم ترین حالت خود باشند تا هنگام حرکت آن ها بر روی لثه مشکلاتی مانند خون ریزی به وجود نیاید.

طول و عرض مناسب

در انتخاب مسواک باید به تعداد ردیف هایی که در طول و عرض قرار دارند توجه کنید. ایده آل ترین تعداد ردیف ها در عرض 4 ردیف و در طول 12 ردیف است. این میزان می تواند به خوبی تمام دندان ها را پوشش دهد.

سایز مناسب

سایز سر مسواک باید مناسب با اندازه دهان باشد. طبیعتا دهان کودکان کوچکتر از دهان بزرگسالان است و مناسب ترین مسواک برای آن ها مسواکی است که حداکثر 2 سانتی متر طول داشته باشد.

 

بهترین مارک مسواک

بهترین مارک مسواک چه مارکی است؟

در این بخش به معرفی 5 برند به عنوان بهترین مارک مسواک می پردازیم که در طی سال های اخیر به دلیل کیفیت بالا و استانداردهای لازم مورد تایید دندانپزشکان متخصص قرار گرفته است. اغلب دندانپزشکان اطفال 5 برند زیر را برای استفاده کودکان توصیه می کنند.

 

اورال بی

برند اورال بی یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین برندها در زمینه تولید محصولات بهداشتی دهان و دندان است. این برند دو نو مسواک برقی و معمولی را تولید می کند که هر کدام از آن ها دارای کیفیت بی نظیری هستند. اگر کودک شما دارای دندان های حساس به دمای سرد و گرم است به شما پیشنهاد می کنیم از این برند استفاده کنید. زیرا برس های بسیار نرم و لطیفی دارد که هیچ آسیبی به لثه کودکان نمی رساند.

 

سیگنال

برند سیگنال در سال های اخیر جایگاه خوبی در زمینه بهداشت دهان و دندان پیدا کرده است و این مساله به دلیل کیفیت آن می باشد. اگر نگران تشکیل پلاک بر رو دندان کودکتان هستید دندانپزشکان اطفال به شما پیشنهاد می کنند از بهترین مارک مسواک سیگنال استفاده کنید. این برند دارای مسواک هایی با برس نرم و خیلی نرم است که با وجود سایزهای مختلف قابل استفاده برای انواع سنین می باشد.

 

سنسوداین

مسواک و خمیر دندان سنسوداین برای افرادی مناسب است که دارای دندان هایی حساس و دارای پلاک هستند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که شاهد تغییر رنگ دندان و پلاک بر روی آن هستید شاید اولین راهکاری که به ذهنتان برسد لمینت و کامپوزیت باشد. اما واقعیت این است که شما با رعایت بهداشت دهان و دندان می توانید به افزایش سلامت خود کمک کنید. سنسوداین که یکی از بهترین مارک مسواک در بازار است دارای ویژگی هایی از جمله برس نرم , دسته ارگونومیک و مطابق با فرم دهان است. همچنین این برند مسواک های خود را به نحوی طراحی کرده که می تواند به طور کامل فضاهای موجود در بین دندان را تمیز کند و باقی مانده غذا را از آن ناحیه خارج کند.

کانفیدنت

اگر محافظت از مینای دندان کودک برای شما مهم است به سراغ برند کانفیدنت بروید. این برند که مانند برندهای قبل در دسته بهترین مارک مسواک قرار دارد می تواند به خوبی از مینای دندان در برابر پوسیدگی ها محافظت کند. متاسفانه نوشیدنی ها و مواد غذایی مختلفی موجب افزایش احتمال پوسیدگی دندان در کودکان و بزرگسالان می شود که با استفاده از مسواک مناسب می تواند از بروز آن جلوگیری کرد.

 

بهترین مارک مسواک

دنت

مسواک دنت یک برند ایرانی است که دارای مجوزهای لازم از وزارت بهداشت می باشد. این برند اقدام به تولید مسواک های با کیفیت در سایزها و ویژگی های مختلف کرده است که اغلب سنین می توانند با خیال راحت از آن استفاده کنند. با روزی 2 بار مسواک زدن با برند دنت دیگر نگران پوسیدگی دندان هایتان نباشید.

 

 

نکات مهم

  • مسواکی را انتخاب کنید که الیاف بیشتری داشته باشند. این نوع از مسواک ها قابلیت نفوذ بالایی در بین دندان ها و تمیز کردن آن ها دارند.
  • زمانی که الیاف مسواک تغییر حالت می دهند زمانی است که باید آن را تعویض کنید. اغلب دندانپزشکان متخصص این زمان را 3 ماه می دانند زیرا بعد از این مدت مسواک فاقد کارآیی لازم خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر می تواند مقاله عمر مسواک چقدر است را بخوانید.
  • در پایان مسواک زدن آن را با انگشت به وسیله آب به خوبی ماساژ دهید تا باقی مانده خمیر دندان از روی آن پاک شود.
  • مسواک را در محیط مرطوب نگهداری نکنید. زیرا باکتری ها در محیط های مرطوب مانند حمام و دستشویی به سرعت رشد می کنند.
  • از قرار دادن مسواک خود در کنار مسواک افراد دیگر اجتناب کنید. زیرا انتقال باکتری در بین مسواک ها به سرعت رخ می دهد. بیماری های دهان و لثه از این راه به راحتی منتقل خواهند شد.
  • هنگامی که مسواک خشک شد و رطوبت خود را از دست داد درپوش بر روی آن بگذارید.
  • اگر دچار بیماری دهان و لثه هستید باید هر دو هفته یکبار اقدام به تعویض مسواک کنید.
  • استفاده از برندهای نامرغوب به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زیرا کاهش کیفیت در آن ها موجب ایجاد آسیب های فراوان به لثه و دندان شما خواهد شد.

 

برای اطلاعات بیشتر از فواید مسواک زدن هم می توانید مقالات دیگر ما را مطالعه کنید.

Join the Discussion